.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار و عملکرد شهرستان
 • کد خبر: d2eae81
 • پایش زیستگاههای آبی در شهرستان آرادان
  پایش زیستگاههای آبی  ، برگزاری جلسات و مانور پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر در شهرستان آرادان
 • 1399/10/22 دوشنبه2021-01-11T13:48:23+03:30.
 • پایش زیستگاههای آبی  ، برگزاری جلسات و مانور پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر در شهرستان آرادان

  رئیس محیط زیست شهرستان آرادان با اعلام این خبر افزود: بمنظور پیشگیری و کنترل بیماری فوق حاد پرندگان  و استفاده از ظرفیت‌های موجود و رفع موانع برای پیشگیری از بیماری یاد شده در حیات‌ وحش ،جلسات مشترک دو دستگاه اجرایی محیط زیست واداره دامپزشکی برگزار شد.
  جواد شاه حسینی  گفت: همزمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی و نظر به ضرورت پیشگیری از بروز احتمالی و شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ، همچون سنوات گذشته اکیپی مشترک از کارشناسان محیط زیست و دامپزشکی آرادان  نسبت به پایش زیستگاههای آبی  و مراکز تجمع پرندگان آبزی و مهاجر از جمله : حاشیه مسیر رودخانه دائمی حبله رود ، آبگیرهای فصلی ، سدهای خاکی و بررسی وضعیت پرندگان وحشی اقدام  نمودند .
   وی اظهار نمود: با عنایت به هماهنگی های صورت گرفته فی مابین فرمانداری ، محیط زیست و دامپزشکی به منظور سنجش آمادگی دستگاه های اجرائی عضو ستاد کنترل و پیشگیری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  در مواجهه با شرایط بحرانی ، مانور پیشگیری و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر  در این شهرستان برگزار شد.
  شاه حسینی با اشاره به اهمیت حفاظت فیزیکی و اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از شیوع احتمالی این بیماری و نیز تعامل بعمل آمده جهت افزایش و استمرار گشت های مذکور ، افزود: اطلاع رسانی به موقع و سریع شهروندان و جوامع محلی از هرگونه تلفات غیرعادی پرندگان وحشی در طبیعت به ادارات محیط زیست و دامپزشکی در کنترل و مهار این بیماری نقش بسزایی دارد. .


   
  عكس هاي مرتبط :

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر