.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار و عملکرد شهرستان
 • کد خبر: ae65408
 • عاملین شکار قوچ وحشی در آرادان دستگیر شدند.
  رییس اداره حفاظت محیط زیست آرادان از دستگیری عاملین شکار یک قوچ وحشی در این شهرستان خبر داد.
 • 1399/5/12 یکشنبه2020-08-02T08:26:46+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان ، به دنبال کسب اطلاعاتی از همیاران محیط زیست، مبنی بر مشاهده تحرکات مشکوک سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو و شنیده شدن صدای شلیک تیر همزمان با عبور خودرو از کنار حیات وحش در منطقه شکار ممنوع خنار آرادان ، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محدوده مورد نظر شدند.                              .                
  جواد شاه حسینی رییس اداره حفاظت محیط زیست آرادان گفت: محیط بانان با توجه به اطلاعات دریافتی از همیاران محیط زیست ، خودروی یاد شده را در منطقه شکار ممنوع خنار آرادان متوقف و از داخل خودرو یک قبضه سلاح که به تازگی از آن جهت تیر اندازی استفاده شده بود را کشف مینماید و در بررسی میدانی محل مشاهده شدن خودرو و شنیده شدن صدای تیر اندازی و با کمک همیاران محیط زیست ،لاشه یک راس قوچ وحشی را کشف و ضبط مینمایند.
  وی اظهار داشت: در این رابطه متهمین پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
  بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیر مجاز هر یک راس قوچ وحشی معادل دویست و پنجاه میلیون ریال تعیین شده است که این مبلغ فقط بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست است وعلاوه بر این متهمین در دادگاه به جرم شکار غیر مجاز جانواران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده دوازده قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد. بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه  و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.
  مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر