.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار و عملکرد شهرستان
 • کد خبر: b494811
 • عاملین زندگیری پرندگان شکاری در شهرستان آرادان دستگیر شدند.
 • 1398/7/30 سه‌شنبه2019-10-22T14:38:49+03:30.
 • در این باره جواد شاه حسینی رییس اداره محیط زیست آرادان به اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان همزمان با شروع فصل مهاجرت پرندگان شکاری به جستجو و پایش زیستگاه های کویری این شهرستان اقدام نمودند.
  شاه حسینی  افزود: مامورین پس از چندین روز گشت و کمین شبانه روزی ، دو نفر متخلف را که درون کوخه (مخفیگاه از قبل ساخته شده درون زمین) به انتظار باز های شکاری نشسته بودند پیش از اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری بازداشت نمودند.
  در بازرسی از درون کوخه (کومه) علاوه بر ادوات زنده گیری، دو قطعه قمری ،4 قطعه بلدرچین که بعنوان طعمه از آنها استفاده میشد نیز کشف و ضبط گردید.
  متخلفین دستگیر شده پس از تتنظیم صورتجلسه تخلف جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

  وی عنوان کرد : پرندگان شکاری  نظیر شاهین ، بالابان ، بحری  و..به شدت مورد علاقه قوش بازان عرب  کشور های حاشیه خلیج فارس می باشند و برای خرید آنها مبالغ بالایی را پرداخت می کنند. شیوخ عرب با آموزش این پرندگان از آنان برای شکار، به ویژه شکار هوبره استفاده می کنند.

   

  بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، هر شخصی که مبادرت به زنده گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه نماید علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده (به مدت ۳ سال)، به جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر