.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: ad764d1
 • محکومیت 8 شکارچی در دامغان/ اخطار زیست‌محیطی به ۳۴واحد صنعتی آلاینده در دامغان
  ایسنا/سمنان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان از کشف 26 مورد تخلف شکار و صید غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
 • 1399/2/4 پنجشنبه2020-04-23T09:37:04+04:30.
 • علی  آذرپور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با تلاش و حفاظت شبانه روزی محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان در یک سال اخیر، ۳۳شکارچی غیرمجاز که در حوزه استحفاظی شهرستان دامغان مبادرت به شکار غیرمجاز و حمل و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز کرده بودند، دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.

  وی: از کشف 15 قبضه سلاح گلوله و ساچمه‌زنی مجاز و غیر مجاز از این شکارچیان خبر داد و خاطرنشان کرد: لاشه 6 رأس قوچ و میش وحشی، حدود 30 قطعه انواع پرندگان وحشی و همچنین مقادیر زیادی مهمات و ادوات شکار از این متخلفین کشف شده است.

  آذرپور با تقدیر از رسیدگی به پرونده این متخلفین در مراجع قضایی شهرستان خاطرنشان کرد: از ۳۳ شکارچی دستگیر شده، ۸ شکارچی در مراجع قضایی شهرستان محکوم و یک شکارچی برائت و مابقی پرونده‌ها در حال رسیدگی است.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان به فعالیت‌های محیط زیست این شهرستان در حوزه انسانی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان توسط کارشناسان مورد پایش قرار گرفت و برای ۳۴واحد صنعتی که فعالیت صنعتی آنها به آلودگی محیط زیست منجر شده بود، اخطاریه زیست محیطی صادر شد.

  وی با بیان اینکه در شهرستان دامغان دو منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند و سفید کوه آرسک وجود دارد گفت: در این مناطق گونه های شاخص جانوری نظیر قوچ و میش، کل و بز، خرس قهوه ای، پلنگ، آهو ، کفتار  و انواع پرندگان وحشی زیست می‌کنند.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر