.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 2797f63
 • ایرنا: ۳۳ شکارچی غیرمجاز در دامغان دستگیر شدند
  سمنان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: ۲۶ مورد تخلف شکار و صید غیرمجاز طی سال گذشته در دامغان رخ داد و ۳۳ نفر در این راستا دستگیر شدند.
 • 1399/2/4 پنجشنبه2020-04-23T09:32:54+04:30.
 • علی آذرپور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش و حفاظت شبانه‌روزی محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در سال ۹۸،  این تعداد شکارچی غیر مجاز دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.

  وی ادامه داد: علت دستگیری شکارچیان غیرمجاز، اقدام به شکار در مناطق ممنوعه، شکار غیرمجاز، حمل و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز بوده است. 

  آذرپور اضافه کرد: ۱۵ قبضه سلاح گلوله و ساچمه زنی مجاز و غیر مجاز، لاشه ۶ راس قوچ و میش وحشی، حدود ۳۰ قطعه از انواع پرندگان وحشی و همچنین مقادیر زیادی مهمات و ادوات دیگر از این افراد کشف و ضبط شد. 

  وی تصریح کرد: از ۳۳ نفر شکارچی دستگیر شده، هشت نفر در مراجع قضایی شهرستان محکوم، یک نفر برائت و بقیه پرونده ها در حال رسیدگی است. 

  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان به فعالیت‌های محیط زیست انسانی شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در پایش واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان توسط کارشناسان، برای ۳۴ واحد صنعتی که منجر به آلودگی محیط زیست شدند اخطاریه زیست محیطی صادر شده است.

  منطقه سفید کوه آرسک و تالو شیربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ، میش، کل و بز است.

  همشهریان می‌توانند به محض مشاهده افراد مشکوک و یا شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر