.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 86cd497
 • نشست صمیمی مدیرکل محیط زیست سمنان با تشکل های شهرستان شاهرود
  با هدف همگرایی بین تشکل های زیست محیطی  و محیط زیست استان، نشست مشترک مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با سازمان های مردم نهاد زیست محیطی و علاقه مندان محیط زیست شهرستان شاهرود، پیش کسوتان و موثرین این شهرستان برگزار شد.
 • 1398/2/14 شنبه2019-05-04T16:52:47+04:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست سمنان، در این جلسه صمیمی که در محل خانه ملت، دفتر نماینده محترم مردم شریف شهرستان شاهرود برگزار شد. دکتر حسینی نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام  حمید عبدالهیان امام جمعه موقت شاهرود حضور داشتند که پس از صحبت های دکتر حسینی، نمایندگان تشکلها سوالات، دغدغه ها  و مطالبات خود را با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان در میان نهادند.

  در ادامه امیر عبدوس مدیر کل محیط زیست استان با اشاره به اهمیت و جایگاه تشکل های زیست محیطی، و ابراز خرسندی از ارتقاء کمی و کیفی سازمان های مردم نهادی محیط زیستی شهرستان شاهرود، حفاظت از محیط زیست را نیازمند مشارکت همه آحاد مردم و فعالیت سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی دانست.

  عبدوس در ارتباط با دغدغه ها مطرح شده در مورد معدن بوکسیت تاش گفت: اقدامات موثری در جهت رفع مشکلات معدن بوکسیت این شهرستان که نگرانی به حق تشکل ها می باشد، با اتکا به اقدامات ارزنده تشکل های زیست محیطی در حال انجام می باشد.

  عبدوس ضمن اشاره به اقدامات و پیگیری های قضایی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و تاکید بر این نکته که این پیگیریها تا توقف دائمی فعالیت این معدن ادامه خواهد داشت گفت: بر اساس اصلاحیه قانون آئین دادرسی کیفری از این پس سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی نیز می‌توانند به تنهایی و راساً در مقابل تخریب‌های محیط زیستی هر منطقه بر علیه آلوده کنندگان و تخریب کنندگان محیط زیست اقامه دعوا کنند.

  وی به نگارش نامه‌ای خطاب به دادستان محترم مرکز استان سمنان اشاره کرده و افزود: دادستان مرکز استان دبیر کارگروه حفظ حقوق بیت المال و منابع طبیعی استان است که طی این نامه دربه محضر ایشان درخواست طرح این موضوع در کارگروه یاد شده را نموده ایم و امیدواریم با توجه به عضویت همه دستگاههای ذیمدخل در مسئله تخریب و آلودگی معدن بوکسیت تاش، به زودی این کارگروه با دستور کار فوق تشکیل و تصمیمات سازنده ای در جهت رفع کامل نگرانی های مردم در آن اتخاذ شود.

  عبدوس اضافه کرد با پیگیری های قضایی حتی خسارت وارده از ناحیه فعالیت این معدن به محیط زیست نیز، قابل مطالبه است.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ