.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: c057cf6
 • 39 واحد صنعتی استان سمنان در پایش پاییزه ، آلاینده شناسایی شدند
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: ۳۹ واحد صنعتی استان براساس پایش و نظارت سه ماه سوم سال1398، به عنوان صنایع آلاینده محیط زیست معرفی شدند.
 • 1398/10/30 دوشنبه2020-01-20T14:23:26+03:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان: امیرعبدوس در این رابطه افزود: در پایش و نظارت سه ماهه سوم سال جاری ۵۴ پرونده در زمینه آلایندگی واحدهای صنعتی استان سمنان تشکیل شد که از این تعداد ۳۹ واحد صنعتی به عنوان آلاینده محیط‌زیست معرفی شد.

  وی ادامه داد: واحدهای صنعتی  آلاینده محیط‌زیست در شهرستان‌های مختلف استان سمنان مانند دامغان، گرمسار، سمنان، آرادان و میامی مستقر هستند و بیشتر در زمینه شیمیایی فعالیت دارند.

  وی بیان کرد: محیط زیست از طریق پایش و شناسایی واحدهای آلاینده به عنوان ابزار بازدارنده به دنبال جلوگیری از ادامه روند آلایندگی واحدهای صنعتی است.

  مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست که استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی کنند، به تشخیص و اعلام سازمان حفاظت محیط زیست، مشمول پرداخت یک درصد از قیمت فروش خود به عنوان عوارض آلایندگی می شوند که یک درصد فروش جریمه‌ای سنگین و گاه بیشتر از سود واحد صنعتی است.

  وی یادآور شد:  شرط خروج از پرداخت عوارض آلایندگی دستیابی به استانداردهای زیست محیطی با ایجاد و راه اندازی سامانه های کنترل آلودگی، بهینه سازی سوخت مصرفی، راه اندازی تصفیه‌خانه یا استفاده از فیلترهای خروجی دودکش صنایع و مدیریت پسماند است و این شرایط تا زمانی که توسط واحدهای صنعتی رعایت شود، واحد پاک بوده و در صورت اجرایی نشدن استانداردهای مربوط، با معرفی نام واحد به سازمان امور مالیاتی از دوره مالیاتی بعد مشمول پرداخت عوارض آلایندگی به میزان یک درصد فروش می‌شود.

  عبدوس تصریح کرد: قانون برای دستگاه‌های اجرایی به منظور حفظ هوای پاک و آب و خاک سالم تکالیفی را تعیین کرده است که ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی بیش از پیش به این وظایف توجه  داشته باشند.

  مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان ابراز داشت: قانون‌های تصویب شده برای مقابله با واحدهای‌صنعتی آلاینده محیط‌ زیست ابزار مناسب و بازدارنده به منظور داشتن هوای پاک و حفاظت از آب و خاک است.

  عوارض آلایندگی هر ساله به منظور اجرا در سال آینده به تشخیص اداره کل حفاظت محیط زیست به اداره کل امور مالیاتی ارسال می شود و جرائم پس از دریافت، به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌ها به منظور استفاده دربخش‌های محیط زیستی پرداخت می شود.

  همچنین امیرعبدوس خاطر نشان کرد: ايستگاه پايش كيفيت هواي شاهرود با اعتباري بالغ بر شش ميليارد ريال از اعتبارات ملي سازمان حفاظت محيط زيست خريداري و به اداره حفاظت محيط زيست شهرستان شاهرود تحويل و در دهه مبارك فجر امسال بهره برداري از آن آغاز خواهد شد.  عكس هاي مرتبط :
  فايل هاي مربوطه :
  02_01.mp43.16 MB
  01.mp43.72 MB
  02.mp45.9 MB

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ