جوابیه

تکذیبیه یک خبر 
به گزارش اداره  روابط عمومی و امور رسانه وبه نقل از مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان متاسفانه در یک بد اخلاقی رسانه ای خبری با  عنوان و تیتر مشخص توقف توسعه فروسیلیس  به نقل ازمدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان در فضای مجازی منتشر شده است 
ضمن تکذیب مطلب بیان شده از طرف مدیرکل  به اطلاع می رساند در نشست خبری بهرامعلی ظاهری در  ۲۲ خرداد ماه با اصحاب رسانه و در بیان سوال احدی از خبرنگاران در رابطه با شرکت فروسیلیس ایران،کلران و ایران تایر بیان داشتند اجرای استاندارد های زیست محیطی در جلوگیری از هر گونه آلودگی به عناصر اصلی محیط زیست   (آب،خاک،هوا) و حفظ سلامت جامعه خط قرمز این اداره می باشد. و در این راه هیچ مماشاتی با واحد های آلاینده ندارد . 
در خصوص شرکت فروسیلیس علیرغم فعالیت‌های  مثبت واحد نظیر تغییر در خط انتقال مواد اولیه و غیره هنوز واحد در زمان های کوتاهی در طول فرآیند تولید دارای فرار دود بوده که در این رابطه واحد نسبت به اعلام یک برنامه زمان بندی اجرای کامل عدم آلایندگی به محیط زیست اقدام نموده است.
همچنین در ملاقات چهره به چهره مقام عالی سازمان در مورخ ۲۸ اریبهشت با برخی از دغدغه مندان محیط زیست موضوع پیگیری مباحث مربوط به فروسیلیس در دستور کار سازمان قرار گرفته و بلافاصله مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان جهت بررسی به استان و شرکت عزیمت که استان منتظر اعلام نظر و دستور اقدام بعدی از سازمان می باشد . این درحالی است که شرکت فروسیلیس برابر با برنامه زمان بندی اعلامی به  محیط زیست موظف گردید تا نسبت به رفع کامل آلایندگی لحظه ای شرکت اقدام و عدم آلایندگی را به اثبات رساند.

لذا از همه فعالین محیط زیستی و رسانه در استان انتظار است در انتشار اخبار رعایت امانت داری و اخلاق رسانه ای را به عمل آورند.
بيشتر