محیط زیست در آیینه رسانه ها

خبرگزاری کویر امروز: 💢۱۳ خانه محیط زیست تا پایان سال جاری در شهرستان شاهرود در استان سمنان شروع به کار خواهد کرد.🔻سرپرست اداره محیط زیست شهرستان شاهرود از ارتقای خانه های محیط زیست در شهرستان خبر داد و گفت: طی سه ماهه ابتدای سال جاری خانه های محیط زیست از ۳ به ۵ خانه ارتقا یافته است.
به گزارش آتنا ریحانی خبرنگار کویر امروز در شاهرود، مسلم عراقی با اشاره به اینکه با هدف گذاریهای صورت گرفته تعداد خانه های محیط زیست از ۵ به ۱۳ ارتقا خواهد یافت، افزود: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه آحاد جامعه است.
وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از چالشهای این حوزه مشارکت جوامع بومی و محلی است، ابراز داشت: استفاده از ظرفیت سمن ها و تشکل های زیست محیطی کمک به  پویایی و رشد آنها از طریق بررسی مشکلات میسر خواهد شد.
سرپرست اداره محیط زیست شهرستان شاهرود از اولین گردهمایی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی مناطق بومی محلی در مرز پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق خبر داد و اعلام داشت: ۲۰ روستا در بخشداری چشمه ساران از توابع بخش آزاد شهر در این گردهمایی حضور داشتند.
عراقی همچنین در پایان با اشاره به برگزاری جلسه ضامن آهو در روستاهای همجوار تحت مدیریت، عنوان داشت: در این جلسه با شکارچیان در خصوص عدم شکار تا ده سال آینده در راستای تنفس مناطق شکارگاهی گفتگو شد.
بيشتر