محیط زیست در آیینه رسانه ها

خبرگزاری ایسنا: 💢اینجا آهوها از آدمی نمی‌گریزند!🔻مناطق مختلفی از استان سمنان و از جمله گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان، شاهرود و...از دیرباز زیستگاه گونه‌های مختلفی از آهوها بوده‌اند.http://B2n.ir/z06489

دشت‌های وسیع این استان پهناور از گذشته‌های دور مکان مناسبی برای دویدن و خرامیدن این گونه زیبا بوده است. تعدد جمعیت این گونه در مناطق مختلف استان سبب شده که وجه تسمیه نامی برای آن بوده واز این رو نام برخی مناطق در این استان به واسطه زیست آهوها، مزین به نام این گونه زیبا باشند.
حتی گفته می‌شود که در سفر تاریخی امام رضا(ع) به مرو و خراسان، امام از جغرافیای استان عبور کرده و گفته می‌شود احتمالا ملقب شدن آن حضرت به ضامن آهو در این جغرافیا و شاید در منطقه "آهوان" در نزدیکی سمنان امروز بوده باشد.

رئیس پارک ملی کویر از این پارک ملی به عنوان یک زیستگاه با امنیت بالا نام برد و گفت: در گذشته دیدن جبیر اگرچه در این زیستگاه ممکن بود اما از فاصله‌های بسیار دور میسور بود.

رضا شاه حسینی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت حیات‌وحش در این زیستگاه و از جمله بعد از احیای زیستگاه گور خر ایرانی در این پارک، جمعیت جبیرها نیز نه تنها افزایش یافته بلکه به دلیل احساس امنیت بیشتر و تعدد حیات وحش، از فاصله‌های بسیار کم هم قابل مشهده است.

🌐 ادامه خبر را اینجا بخوانید 

🌐B2n.ir/z06489
 
بيشتر