برگزاری کارگروه مدیریت پسماند استان سمنان 

برگزاری کارگروه مدیریت پسماند استان سمنان 

 
🔻این جلسه به ریاست حمیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و به دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و با حضور اعضای کارگروه شهرستان سمنان در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد.

حمیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مطرح کرد : 

🔸بازیافت اصولی پسماند را یکی از عوامل موثر در صرفه‌جویی مصرف انرژی و منابع کشور است 

🔸آثار سوء ناشی از نبود مدیریت پسماند متوجه هر بخشی که هست، باید پاسخگو باشد و زباله‌های پسماند صنعتی غیر ویژه تعیین تکلیف شود.

🔸واحدهای صنعتی موظف هستند پسماند خود را به شکل اصولی حمل و دفن کنند و این موضوع جزو مسئولیت‌های قانونی و اجتماعی تولیدکنندگان است.

🔸دفن غیر اصولی پسماندویژه صنعتی در سطح استان پذیرفته نیست، چون مخاطرات جدی برای محیط زیست دارد لذا روند فعلی دفن زباله پسماندهای ویژه صنعتی باید مدیریت شود

🔸 می‏‏توان با هدف گذاری و مدیریت صحیح چالش پسماندهای صنعتی در استان را به فرصتی برای استان تبدیل کرد، در این رابطه تاکید کرد: اگر بتوانیم پسماندهای صنایع را با خلاقیت و نوآوری مدیریت کنیم می‏‏توان از آنها در دیگر چرخه ‎‎ های ارزشمند تولید استفاده کرد.

🔸چگونگی مدیریت و ساماندهی پسماندهای ویژه صنعتی  به گونه ای كه خطرات زیست محیطی و بهداشتی به دنبال نداشته باشد همواره یكی از دغدغه های متولیان و دوستداران محیط زیست بوده است که این امر نیازمند توجه جدی است .
 🔸در این جلسه مقرر گردید علاوه بر پیگیری رفع مشکلات سایت فعلی سه‌ر سمنان دوسایت جدید دیگر در مناطق شرق و غرب استان توسط دستگاههای اجرایی با محوریت محیط زیست ایجاد گردد
🔻با توجه گستردگی استان و حساسیت های به وجود آمده مقرر گردید سایت پسماند ویژه سمنان تثبیت شده و مسائل قانونی مرتبط مرتفع شود ، همچنین باتوجه به تولید بالای پسماندصنعتی در غرب استان یک سایت نیز در شهرستان گرمسار و یک سایت در شرق استان عملا برای شهرستان های دامغان و شاهرود  تا پایان آبانماه با محوریت محیط زیست شناسایی و  بررسی لازم جهت ایجاد سایت صورت گیرد که با احتساب سایت مستق شهر سمنان مجموعا ،سه سایت پسماند ویژه  صنعتی در استان سمنان فعالیت خواهند داشت.
نسخه قابل چاپ
بيشتر