اخبار برگزیده
1398/12/22 پنجشنبه برای اولین بار جلسه شورای مدیران ستادی و شهرستان های اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید. آخرین جلسه شورای اداری اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان با حضور امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، معاونین، روسای ستادی و روسای تابعه و شهرستانی که به صورت ویدیو کنفرانس در جلسه حضور داشتند در تاریخ 22/12/1398 برگزارشد.

درابتدای این جلسه با توجه به نقش نظارتی محیط زیست در مدیریت پسماندهای بیمارستانی در شرایط متاثر ازشیوع بیماری کرونا در این مورد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بر لزوم تشدید بازرسی ها و اعمال نظارت ویژه بر مدیریت پسماندهای عفونی و بیمارستانی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی استان، فرمانداری ها و شهرداری ها تاکید کرد.

امیر عبدوس در ادامه با توجه به تاکید معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص  اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع این بیماری از طریق مدیریت پسماندهای پزشکی در مراکز درمانی به ویژه بیمارستان هایی که بیماران مبتلابه ویروس کرونا در آن مراکز تحت درمان می باشند افزود: ضمن افزایش کنترل و نظارت بهینه و دقیق در مراحل مدیریت پسماندهای یاد شده اهتمام ویژه بر نظارت و نحوه مدیریت این پسماندها تا مرحله نهایی دفن یبهداشتی توسط مدیریت های اجرایی پسماند برابر پرتوکل های ابلاغی در پیوست ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته به عمل آورند.

از دیگر مصوبات این جلسه نحوه انجام دور کاری همکاران ، شرایط تحویل موقت و قطعی پروژه های عمرانی ، و استفاده از پیام رسان داخلی برای اطلاع رسانی اخبار زیست محیطی ،و برگزاری اکثر جلسات به صورت ویدیو کنفرانس بود.

در انتهای این جلسه نیز امیر عبدوس با بیان جمله ای از سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی که  من با تجربه این را می‌گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست. اما شرط آن این است که نترسید و نترسیم و نترسانیم. جلسه را خاتمه داد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر