.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار و عملکرد شهرستان
 • کد خبر: 5458ec0
 • تیمار و درمان کل وحشی در شهرستان دامغان
  فرامرز اسفندیاری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان، از زنده گیری و درمان یک کل 2 ساله در منطقه شکارممنوع سفیدکوه آرسک این شهرستان خبر داد.
 • 1398/3/8 چهارشنبه2019-05-29T10:08:08+04:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، اسفندیاری در مورد این خبر گفت: یکی از علاقه مندان و دوستداران محیط زیست به نام مسعود مسعودیان، این کل وحشی را که از ناحیه چشم دچار مشکل شده بود و قدرت حرکت نداشت را در حاشیه جاده منطقه شکار ممنوع سفیدکوه آرسک مشاهده و پس از زنده گیری، مراتب را به اطلاع اداره محیط زیست شهرستان رساند.

  اسفندیاری ادامه داد: پس از انتقال این گونه ارزشمند جانوری، اقدامات درمانی بر روی آن انجام شده که پس از گذراندن مراحل نقاهت در طبیعت رهاسازی می گردد.

  اسفندیاری اضافه کرد: اکثر مردم شهرستان دامغان دوستدار محیط زیست و حیات وحش هستند و در این بین علاقه مندانی نظیر آقای مسعودیان (دبیر بازنشسته آموزش و پرورش و موسس گروه دوستداران طبیعت دامغان) هستند که عاشقانه در راه اعتلای محیط زیست کشور گام برمی دارند.

  وی در پایان به اقدامات موثر این گروه در مناطق شکارممنوع سفیدکوه آرسک و طالو شیربند دامغان، نظیر ساخت آبشخور، آبرسانی به مناطق دوردست منطقه، نصب تلمبه بادی، تامین علوفه و.... اشاره کرده و اضافه کرد NGO ها و گروه های علاقه مند به محیط زیست بازوان توانای ادارات محیط زیست هستند که فعالیت های آنان در حفظ محیط زیست و تنوع زیستی و حیات وحش کشور بسیار موثر است.

  فايل هاي مربوطه :
  video_2019-05-29_10-06-47.mp44.02 MB

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ