اخبار و عملکرد شهرستان
1399/10/22 دوشنبه
پایش زیستگاههای آبی در شهرستان آرادان
پایش زیستگاههای آبی  ، برگزاری جلسات و مانور پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر در شهرستان آرادان
پایش زیستگاههای آبی  ، برگزاری جلسات و مانور پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر در شهرستان آرادان

رئیس محیط زیست شهرستان آرادان با اعلام این خبر افزود: بمنظور پیشگیری و کنترل بیماری فوق حاد پرندگان  و استفاده از ظرفیت‌های موجود و رفع موانع برای پیشگیری از بیماری یاد شده در حیات‌ وحش ،جلسات مشترک دو دستگاه اجرایی محیط زیست واداره دامپزشکی برگزار شد.
جواد شاه حسینی  گفت: همزمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی و نظر به ضرورت پیشگیری از بروز احتمالی و شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ، همچون سنوات گذشته اکیپی مشترک از کارشناسان محیط زیست و دامپزشکی آرادان  نسبت به پایش زیستگاههای آبی  و مراکز تجمع پرندگان آبزی و مهاجر از جمله : حاشیه مسیر رودخانه دائمی حبله رود ، آبگیرهای فصلی ، سدهای خاکی و بررسی وضعیت پرندگان وحشی اقدام  نمودند .
 وی اظهار نمود: با عنایت به هماهنگی های صورت گرفته فی مابین فرمانداری ، محیط زیست و دامپزشکی به منظور سنجش آمادگی دستگاه های اجرائی عضو ستاد کنترل و پیشگیری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  در مواجهه با شرایط بحرانی ، مانور پیشگیری و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قالب مانور نقطه صفر  در این شهرستان برگزار شد.
شاه حسینی با اشاره به اهمیت حفاظت فیزیکی و اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از شیوع احتمالی این بیماری و نیز تعامل بعمل آمده جهت افزایش و استمرار گشت های مذکور ، افزود: اطلاع رسانی به موقع و سریع شهروندان و جوامع محلی از هرگونه تلفات غیرعادی پرندگان وحشی در طبیعت به ادارات محیط زیست و دامپزشکی در کنترل و مهار این بیماری نقش بسزایی دارد. .


 

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir