اخبار و عملکرد شهرستان
1399/11/7 سه‌شنبه
بررسی وضعیت پسماندهای شهری، بیمارستانی و صنعتی در آرادان
رئیس اداره محیط زیست آرادان در این خصوص گفت: نظر به اهمیت و لزوم مدیریت صحیح پسماندهای شهری، بیمارستانی ، کشاورزی و ... کارگروه مدیریت پسماند با حضور کلیه اعضاء و متولیان بخش های مربوطه در محل فرمانداری آرادان برگزار گردید .
شاه حسینی ضمن اشاره به ضرورت تبیین راهکارهای مدیریت زیست محیطی پسماندهای بخش مرکزی آرادان و کهن آباد ابراز داشت: بررسی آخرین وضعیت زیست محیطی مراکز دفن زباله های شهری و روستایی، مراکز انباشت انواع زباله های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی، پسماندهای بخش کشاورزی، و زباله های بیمارستانی و ... به ما کمک می کند تا بتوانیم درک درستی از سیستم پسماند شهری به دست آوریم که انجام این تحقیق نیازمند تعامل همه نهادها است.
وی افزود: میزان پسماندهای تولیدی هر بخش و نحوه مدیریت آن از سوی متولیان مربوطه باید کنترل و گزارش شوند و این موضوعی است که بارها بر ارائه راهکارهای عملی و منطقی به منظور بهبود و ساماندهی وضعیت موجود تاکید شده است.
شاه حسینی با بیان ضرورت هماهنگی بین دستگاهی و اهتمام ویژه ارگانهای ذیربط در مدیریت صحیح انواع پسماندها افزود: ایجاد پسماندهای خانگی ، شهری ، صنعتی ، کشاورزی و.... امری اجتناب ناپذیر است که اگر مدیریت مناسبی بر آن صورت نگیرد و یا به روش اصولی دفع نگردند ، موجبات آلودگی خاک ، آب و هوا را فراهم مینماید ، لذا با برنامه ریزی و سازماندهی در جهت اصلاح الگوهای تولید ومصرف ، ذخیره سازی ، تفکیک ، بازیافت ، پردازش و دفع پسماندها و نیز آموزش ، اطلاع رسانی وتنویر افکار عمومی ، میتوان این تهدیدات زیست محیطی را کنترل و به فرصتی در جهت توسعه وآبادانی شهر تبدیل کرد.


 

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir