اخبار و عملکرد شهرستان
1399/5/7 سه‌شنبه
کشف 10 قبضه اسلحه در تیرماه 99 توسط محیط زیست شاهرود
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از کشف و ضبط 11 لاشه و اجزا بدن حیات وحش در 6 مورد کشف تخلف شکار و صید در تیرماه سال 99 در این شهرستان خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنا، قربانلو در این رابطه گفت: در مورد اول با بازرسی از منزل متخلفی از ساکنین شهر مجن گوشت ۳ راس گوسفند وحشی به همراه  دل و جگر آنها که در حال پختن بوده به همراه سیرابی تازه و یک دست کله پاچه فریز شده 1 راس کل وحشی کشف و ضبط گردیده و در بازرسی دقیق تر از منزل و پشت بام ، یک قبضه سلاح غیرمجاز گلوله زنی دوربین دار که لوله ژ_۳ بر روی آن نصب کرده بودند به همراه ۵۴ تیر فشنگ سلاح مربوطه کشف و توقیف گردید .
در مورد بعدی مامورین پرتلاش گارد یگان حفاظت محیط زیست منطقه حفاظت شده جنگل ابر و گروه سیار اداره محیط زیست شاهرود موفق به دستگیری دو مورد تخلف شده و از متخلفین اجزاء ۴ راس شکار از نوع قوچ و میش و کل و بز به همراه دو قبضه سلاح غیرمجاز کشف و ضبط گردید.
قربانلو ادامه داد از جمله اقدامات مثبت و ارزشمند این ماه محیط بانان شاهرود کشف سه مورد شروع به شکار و جلوگیری از هرگونه اقدامی علیه حیات وحش منطقه توسط شکارچیان غیرمجاز بوده است که در مورد اول دو قبضه سلاح ساچمه زنی که یکی از انها غیر مجاز بوده و ۱۳ تیر فشنگ چهارپاره غیر مجاز و ۱۴ تیر فشنگ ساچمه و دیگر ادوات شکار و صید می باشد که یگان حفاظت گارد محیط زیست پناهگاه حیات وحش خوشییلاق شاهرود در هنگام گشت زنی در ارتفاعات دزد چشمه از 2 متخلف شکار و صید کشف و ضبط نمودند. و مورد بعدی نیز که در همین منطقه خوش ییلاق اتفاق افتاد کشف سه قبضه سلاح تک لول کالبیر ۱۲ که دو قبضه آن غیر مجاز بوده است از متخلفین می باشد. و مورد آخر هم شكارچيان دامغانى قبل از  شروع به شكار در منطقه شکار ممنوع تپال توسط اكيپ گشت سيار يگان حفاظت محيط زيست شاهرود دستگير شده و از آنها یک قبضه سلاح بادى و ادوات وشکار و صید کشف و ضبط می گردد.
قربانلو در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش شبانه روزی محیط بانان اضافه کرد: در آخرین مورد از کشفیات شکار و صید در تیرماه سالجاری مامورین خستگی ناپذیر یگان حفاظت گارد محیط زیست گروه سیار و منطقه حفاظت شده ابر طی گشت شبانه از مناطق جنوب شرقی شاهرود در ساعت ۲:۳۰ بامداد شنبه متوجه خودرویی که در حال پرژکتور کشی در اطراف چاههای کشاورزی  بوده، شدند و پس از توقف خودرو موفق به دستگیری ۳ نفر سرنشین متخلف شده و در بازرسی از خودرولاشه شکار ۳ سر خرگوش به همراه یک قبضه سلاح دو لول مجاز و تعدادی فشنگ و ادوات شکار و صید می گردند.
 

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir