.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار شهرستان
 • کد خبر: 53a88d6
 • صدورحکم سبز جایگزین حبس در شهرستان آرادان
  جواد شاه حسینی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان از جایگزینی حکم 4 متخلف از حبس تعزیری به انجام خدمات عمومی رایگان در اداره محیط زیست شهرستان، خبر داد.
 • 1397/6/6 سه‌شنبه2018-08-28T10:01:03+04:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، شاه حسینی در تشریح این خبر گفت: چندی پیش در حین گشت مشترک مامورین یگان حفاظت محیط زیست و عوامل پلیس اطلاعات ، چهار نفر که در حال حفاری غیر مجاز جهت کشف اشیاء عتیقه بودند دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند.

  وی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، متهمین به حبس محکوم شدند، منتهی قاضی پرونده به جهت کاهش اثراث مادی و روانی بر مجرمین و نیز با توجه به اینکه مجازات های جایگزین اثرات بازدارندگی بیشتری دارند،سه نفر از متهمین را هرکدام  به پانصد ساعت و نفر چهارم را به هفتصد و هفتاد ساعت خدمات عمومی رایگان در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان به عنوان جایگزین حبس محکوم نمود.

  شاه حسینی ضمن قدردانی از رئیس دادگاه عمومی شهرستان آرادان، گفت صدور این احکام مورد استقبال و توجه مردم و کارشناسان و مدافعان محیط زیست میباشد و از جمله موارد مشابه چنین حکمی می‌توان به صدور حکم جمع آوری زباله‌، فراگیری آموزش‌های زیست محیطی و غرس درخت ، احداث آبشخور برای حیات وحش و.. برای متخلفین اشاره کرد.

  لازم به ذکر است: عبارت احکام سبز قضایی (که بیشتر اصطلاحی رسانه‌ای است) و صدور احکام جایگزین حبس، از مهمترین دستاورد‌های قانون جدید مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ بوده و قانونیست که دست قضات را برای صدور حکمی غیر از حبس برای مرتکبان جرائم عمدی  با شرایط خاص  باز گذاشته است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ