اخبار برگزیده
1
1396/4/27 سه‌شنبه شکارچی متمرد به 6 ماه حبس محکوم شد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان: در حکمی ازسوی دادگاه کیفری شهرستان دامغان شکارچی متمرد به شش ماه حبس محکوم شد.
 به گزارش اداره روابط عمومی فرامرز اسفندیاری رئیس اداره محیط زیست دامغان در این خصوص گفت: حسب گزارش های مردمی، غروب یکی از روزهای آذرماه سال گذشته مبنی بر اینکه شخصی به همراه دو نفر از اهالی دیباج در منطقه لارکوه مبادرت به شکار غیر مجاز نمودند و در حال برگشت از منطقه می باشند.
اسفندیاری افزود: محیط بانان یگان حفاظت دیباج پس از اطلاع از موضوع با خودروی سازمانی به منطقه لارکوه عزیمت می نمایند و در بین راه در مسیر سرچشمه دیباج شعاع نوری توجه مأمورین را جلب کرده و بطور نامحسوس آن را زیر نظر می گیرند و بعد از دقایقی خودروی مورد نظر با دو نفر سرنشین مشاهده و محیط بانان به راننده دستور ایست داده و راننده خودرو بدون توجه به فرمان محیط بانان، با سرعت خیلی زیاد از جلوی محیط بانان عبور می کند، به طوری که یکی از محیط بانان که در کنار جاده ایستاده بود، به حاشیه جاده پرت می شود و از ناحیه مچ پای سمت چپ آسیب می بیند .
 وی در ادامه گفت: محیط بانان بلافاصله به تعقیب خودرو پرداخته و خودرو را در ابتدای ورودی شهر دیباج مشاهده که با سرعت زیادی در حال فرار بوده و با توجه به عدم توانایی راننده در کنترل سرعت، خودرو در ورودی شهر به دیوارهای منازل مسکونی برخورد و به شدت تخریب می شود و در نهایت خودرو با برخورد با المک گاز در جلوی مسجد محل متوقف شده و سرنشینان خودرو با ادوات شکار متواری میگردند.
پس از این حادثه با شکایت اداره محیط زیست دامغان، پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی شهرستان تشکیل و متخلف اصلی به دادسرا احضار شد.
در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دامغان، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم تشخیص داد.
گفتنی است: دادگاه به استناد بند 3 ماده 607 قانون تعزیرات و مجازات های بازدارنده مصوب 1375 قانون مجازات اسلامی، متهم را به جرم تمرد نسبت به مأمورین دولتی و ضابطین دادگستری حین انجام وظیفه به تحمل 6 ماه حبس تعزیری محکوم نمود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ