اخبار برگزیده
1

2

3
1396/4/26 دوشنبه عکس یادگاری شکارچی متخلف را گرفتار کرد عامل شکار گسترده حیات وحش شهرستان آرادان از طریق عکس یادگاری شناسایی و به دو سال حبس محکوم شد.  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان : رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان گفت: چندی قبل تصویری از شکار غیر مجاز حیوانات حمایت شده تحویل این اداره گردید.
جواد شاه حسینی در این باره اظهار داشت: از مدتها قبل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در جریان تخلفات گسترده یک شکارچی حرفه ای در این شهرستان قرار گرفته بودند و چندین بار اطلاعاتی مبنی بر حضور این متخلف در منطقه  را بدست آورده و رد وی را در کوه تعقیب کرده بودند اما هر بار به نحوی از دست ماموران گریخته بود.
 
وی بیان داشت : با توجه به سرشناسس بودن متخلف ، با هماهنگی  مقام قضایی  فرد متخلف بازداشت و در بررسی تلفن همراه وی تصاویری دیگر از تخلفات وی بدست آمد. این تخلفات بدون در نظر گرفتن، فصل، گونه و سن (پیر و جوان) رخ داده بود و شکارچی متخلف هیچگونه مدرکی دال بر قانونی بودن حتی یک مورد از صید و شکارهای موجود در تصاویر در اختیار ندارد.
  متهم پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده تحویل مراجع قضائی گردید  و بعد از یک هفته بازداشت موقت به دو سال حبس تعزیری (18 ماه تعلیقی به مدت دو سال ) و همچنین بابت مجازات تکمیلی به استناد ماده 23 قانون مجازات اسلامی به منع از هرگونه اقامت یا ورود در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع شهرستان آرادان به مدت دو سال محکوم گردید.
گفتنی است بر اساس نرخ جدید بها ی جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از صید و شکار غیرمجاز هر قوچ ،میش و کل و بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست بابت شکار غیر مجاز 5 راس قوچ و کل وحشی جمعا به مبلغ پانصد میلیون ریال  را به حساب دولت واریز نمایند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ