اخبار برگزیده
1

2

3
1396/4/26 دوشنبه عکس یادگاری شکارچی متخلف را گرفتار کرد عامل شکار گسترده حیات وحش شهرستان آرادان از طریق عکس یادگاری شناسایی و به دو سال حبس محکوم شد.  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان : رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان گفت: چندی قبل تصویری از شکار غیر مجاز حیوانات حمایت شده تحویل این اداره گردید.
جواد شاه حسینی در این باره اظهار داشت: از مدتها قبل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در جریان تخلفات گسترده یک شکارچی حرفه ای در این شهرستان قرار گرفته بودند و چندین بار اطلاعاتی مبنی بر حضور این متخلف در منطقه  را بدست آورده و رد وی را در کوه تعقیب کرده بودند اما هر بار به نحوی از دست ماموران گریخته بود.
 
وی بیان داشت : با توجه به سرشناسس بودن متخلف ، با هماهنگی  مقام قضایی  فرد متخلف بازداشت و در بررسی تلفن همراه وی تصاویری دیگر از تخلفات وی بدست آمد. این تخلفات بدون در نظر گرفتن، فصل، گونه و سن (پیر و جوان) رخ داده بود و شکارچی متخلف هیچگونه مدرکی دال بر قانونی بودن حتی یک مورد از صید و شکارهای موجود در تصاویر در اختیار ندارد.
  متهم پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده تحویل مراجع قضائی گردید  و بعد از یک هفته بازداشت موقت به دو سال حبس تعزیری (18 ماه تعلیقی به مدت دو سال ) و همچنین بابت مجازات تکمیلی به استناد ماده 23 قانون مجازات اسلامی به منع از هرگونه اقامت یا ورود در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع شهرستان آرادان به مدت دو سال محکوم گردید.
گفتنی است بر اساس نرخ جدید بها ی جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از صید و شکار غیرمجاز هر قوچ ،میش و کل و بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست بابت شکار غیر مجاز 5 راس قوچ و کل وحشی جمعا به مبلغ پانصد میلیون ریال  را به حساب دولت واریز نمایند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ