اخبار برگزیده
6

4

1

2

3

5

9

7

8
1396/10/14 پنجشنبه اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس شهرستان گرمسار طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس مقطع ابتدایی گرمساربا هدف ارتقای سطح آگاهی های محیط زیستی دانش آموزان و آشنایی با وظایف محیط بانی و مناطق حفاظت شده به اجرا درآمد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان: حبیب دارپرنیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار در این خصوص گفت: محیط بانان بعنوان سربازان خط مقدم صیانت از انفال الهی و محیط زیست کشور گاهاً مورد بی مهری و دشمنی برخی سودجویان و غارتگران طبیعت و حیات وحش قرار گرفته و چه بسا حتی در راه دفاع از محیط زیست و عرصه های طبیعی جانشان را نیز فدا می کنند 0 لذا به منظور آشنایی دانش اموزان با محیط بانان و نقش ارزشمند آنها در حراست از مواهب الهی ، حفاظت از حیات وحش منطقه و... طرح " ساعتی با محیط بان " با مشارکت محیط زیست و آموزش و پرورش در مدارس مقطع ابتدایی شهرستان گرمسار آغاز گردید.

وی با بیان این مطلب که تاکنون نسبت به ارائه آموزش های لازم از سوی محیط بانان به حدود 1200 نفر از دانش اموز مقطع ابتدایی شهرستان گرمسار اقدام شده است، افزود: در این طرح آموزشی دانش اموزان ضمن شناخت محیط بانان و وظایف آنها با اهمیت و نقش مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست، مفهوم تنوع زیستی  ،انواع گونه های گیاهی وجانوری موجود دراستان و شهرستان، راهکارهای ساده در حفظ طبیعت و محیط زیست ، تفکیک زباله ، صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین با انواع آلاینده های آب، خاک و هوا و ... آشنا شده که این امر ضمن جلب مشارکت و افزایش مسئولیت پذیری ددانش اموزان، ایجاد حس پاسداشت و احترام به محیط زیست و محیط بانان را نیز به همراه داشته است.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ