اخبار برگزیده
5

2

4

3
1396/11/3 سه‌شنبه بازدید از یک واحد کک پزی بمناسبت روز هوای پاک فرامرز اسفندیاری گفت رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: بمناسبت روز هوای پاک از یک واحد کک پزی سنتی در شهر کلاته رودبار بازدید بعمل آمد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، فرامزاسفندیاری گفت:  در این بازدید جمعی از مسئولین شهرستان دامغان از جمله: شهردار و اعضای شورای اسلامی، معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان حضور داشتند.

وی در ادامه  شهرستان دامغان را مانند سال گذشته جز پاک ترین هوای شهرهای استان دانست و افزود : به جهت توپوگرافی و بادهای موسمی در این منطقه ، دامغان یکی ازشهرستانهای استان سمنان که پاک ترین هوا را داراستمی باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان افزود: این واحد کک پزی با هدف جلوگیری از آلودگی هوا در حال تغییر روش تولید از سنتی به صنعتی می باشد.

وی در پایان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 298 واحد صنعتی کنترل و پایش گردید و برای 35 واحد آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد و از آنجایی که سال 96 به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال نامگذاری گردیده است محیط زیست دامغان همگام با شعار فوق و در راستای تولید و اشتغال قدم بر داشته است و خوشبختانه هیچ واحد صنعتی تاکنون تعطیل نشده است.

لازم به ذکر است: از دیگر محاسن تغییر روش تولید کک سنتی به صنعتی اشتغال زایی، کیفیت بالای کک تولید شده، قطران گیری و همچنین تولید برق می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ