اخبار برگزیده
1

2

3

4
1396/7/19 چهارشنبه به مناسبت روز کودک کودکان را با محیط زیست و طبیعت آشنا کنیم هفته کودک از تاریخ پانزدهم تا بیست و یکم در سطح استان سمنان با اجرای برنامه های شاد و آموزنده جهت آشنایی کودکان با مسائل محیط زیستی و حفاظت و امانت داری برای نسل های آینده برگزار گردید. عباسعلی دامنگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: پژوهشگران معتقدند بهترین شیوه نهادینه کردن عادت های مثبت، آموزش، آن هم آموزش این عادت ها از دوران کودکی است. حفاظت از محیط زیست هم عادتی است که باید از کودکی آموخته شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود. این باور کودک را موظف می کند تا از یگانه زیستگاهی که در آن زندگی می کند به بهترین وجه ممکن پاسداری کند
وی افزود: درکشور ما، پانزدهم تا بیست و یکم مهرماه هفته‌ی ملی کودک نام گرفته است در این راستا تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل حفاظت محیط زیست وکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان منعقد گردیده است که با همکاری یکدیگر مراسم این هفته را با تکیه بر مسایلی همچون محیط‌زیست، قصه‌گویی و اجراهای برنامه ‌های سرگرم کننده و آموزنده تدارک می‌بینند.
دامنگیر در ادامه از تشکیل کمیته هفته ملی کودک در اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان خبر داد و افزود برنامه های این هفته شامل برگزاری نمایشگاه، بازدید رایگان از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش استان، برگزاری مسابقه نقاشی بین فرزندان همکاران سطح استان، حضور کارشناسان محیط زیست در مدارس، بازدید کودکان از واحدهای صنعتی ، بازدید کودکان از مناطق تحت حفاظت محیط زیست در شهرستان دامغان وبرگزاری مراسمی در مدرسه طبیعت شاهرود بوده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با ایجاد هماهنگی میان کانون فکری و پرورشی کودکان ، آموزش و پرورش و مراکز آموزشی- فرهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست  و هم افزایی تمام تلاش‌ها و فعالیت‌ها، بتوانیم نقشِ موثری در تربیتِ نسلی کارآمد وآینده ساز ایفا کنیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ