اخبار برگزیده


1393/11/25 شنبه ابتکار مچکریم: اولین گردهمایی اکوتوریسم کشور با مشارکت سازمان های مردم نهاد و حافظان محیط زیست از سراسر کشور در روستای ابر برگزار گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان: این همایش با حضور محمددرویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس ، عباسعلی دامنگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان و هئیت همراه وسازمان های مردم نهاد و حافظان محیط زیست از سراسر کشور برگزار گردید.

درویش در این همایش به مشکلات و معضلات زیست محیطی کشور پرداخت و گفت: جنگل ابر یکی از زیست بوم های نادر جهان محسوب می گردد و خوشبختانه با تلاش دکتر ابتکار جهت بقای این منطقه برای آیندگان که با موانع فراوان نیز همراه بود؛ سرانجام این منطقه در 36 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت دولت تدبیر و امید حفاظت شده اعلام گردید.

درویش در ادامه ضمن اعلام راه اندازی تشکل های زیست محیطی کشور در سازمان حفاظت محیط زیست، خواستار حضور فعال تشکل ها برای رفع مشکلات زیست محیطی کشور شد.

در این مراسم حافظان محیط زیست ارتقاء جنگل ابر به منطقه حفاظت شده را جشن گرفتند. و با اهداء تقدیرنامه مردمی از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست قدردانی و تشکر نمودند.

گفتنی است : در پایان این برنامه از شهدای محیط زیست استان سمنان نیزبا اهداء کارت هدیه و لوح تقدیر  قدردانی گردید. 

نسخه قابل چاپ
بيشتر