اخبار برگزیده
1
1396/5/7 شنبه آتش سوزی اراضی روستای رودبارک پرور مهدیشهر مهار شد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: آتش سوزی ۱۰ تا ۱۲ هکتار از اراضی منطقه روستای رودبارک فولاد محله از توابع شهرستان مهدیشهر مهار شد.   
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان :عباسعلی دامنگیرافزود: این آتش سوزی  امروز شنبه هفتم مرداد ۹۶ ساعت ۱۷  به دلیل بی احتیاطی و خاموش نکردن آتش از سوی چوپانان گسترش یافت.
وی اظهارداشت : آتش با حضور یک تیم از اداره کل این نهاد، اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان، منطقه پرور، سپاه، بسیج و حضور نیروهای مردمی تا ساعت ۲۱ امشب مهار شد‌.
 دامنگیر گفت : در جریان این حادثه یک نفر از محیط بانان دچار سوختگی سطحی شد  که به طور سرپایی مداوا ودو نفردیگر از محیط بانان نیزدچار مسمومیت و گاز گرفتگی شده که توسط نیروی امداد وآمبولانس به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند.
 وی یادآور شد : خسارت این آتش سوزی از سوی کارشناسان در دست بررسی و تعیین نشده است.

 وی به همکاری و اعزام به موقع نیروها از جمله محیط بانان، آتش نشانان و دستگاه های مرتبط  اشاره کرد و افزود: یک تیم کمکی از شهرستان کیاسر حضور داشتند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان به همکاری مسوولان امر شهرستانی و استانی اشاره و از شهروندان خواست تا از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به ویژه در فصل گرمای تابستان خودداری کنند.
 منطقه حفاظت شده پرور حدود 64 هزار هکتار در شمال شهرستان مهدیشهر قرار دارد و متاثر از آب و هوای سلسله کوه های البرز است که دارای چشم‌اندازهای طبیعی، انواع گونه‌های جانوری شامل خرس، گربه وحشی، ییلاق‌های متعدد، انواع گیاهان دارویی و بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری است.
 
روستاهای رودبارک، پرور، کاورد، تلاجیم، فینسک و ملاده از روستاهای مهم این منطقه حفاظت شده در استان سمنان هستند
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ