اخبار برگزیده
1

2

3

5

6

7

14

11

13

12
1397/2/3 دوشنبه برگزاری روز زمین پاک در سمنان با شعارنه به کیسه های پلاستیکی به مناسبت دوم اردیبهشت ماه روزجهانی زمین پاک مراسمی در مدارس استان با هدف آموزش ، تنویر افکار عمومی وتاثیر بر رفتار زیست محیطی گروه های هدف برگزار گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، عباسعلی دامنگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان ضمن تبریک فرارسیدن روز زمین پاک افزود: از آنجا که تربیت رفتارهای صحیح محیط زیستی باید از دوران کودکی همچون پی و ستون‌های یک ساختمان شکل گیرد؛ امیداست با آموزش به کودکان و مشارکت تک تک آنان در حفظ محیط زیستی پایدار برای نسل های آینده گام برداریم.

دامنگیر ضمن اعلام اجرای همزمان مراسم روز زمین پاک در سطح کل استان افزود: در مرکز استان نیز این برنامه ها با همکاری اداره کل آموزش پرورش و سازمان مدیریت پسماند با حضور کودکان و دانش آموزان در سالن هلال احمر ، مدرسه دبستان گلستان و سالن بهمن اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز صورت پذیرفت.

وی در ادامه با اشاره به موضوعیت روز زمین پاک باشعار نه به کیسه های پلاستیکی بیان داشت: تحقیقات دانشمندان که یک دهه به طول انجامید نشان می دهد که استفاده مردم از بطری‌های آب معدنی، نوشیدن نوشابه‌ها و آب‌میوه‌ها در لیوان‌های پلاستیکی، قرار دادن خریدهای روزانه در پلاستیک به خصوص خرید‌هایی که مانند میوه، سبزی و نان محفظه بسته‌بندی ندارند، موجب اختلال در هورمون‌ها می‌شود و بیماری‌هایی هم‌چون سرطان، دیابت و اوتیسم به بار می‌آورد.  

وی در ادامه افزود: در عصر پلاستیک بهتر است به جای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده شود و این امربلاشک با آموزش به کودکان و دانش آموزان و تاثیر آنان دردرون خانواده و زندگی روزمره محقق خواهدشد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ